İşte Gerçek WAT Serüveni ABD Eyalet ve Şehirleri Amerika'da Yaşam USA LIVING COST CALCULATOR
Açık İş Pozisyonları Bilimtur WaTop 10 Program Seçenekleri 8 Adımda Work and Travel
Erken Kayıt Avantajları Grup Avantajları8 Adımda Work and Travel

1- Work and Travel program katılım koşullarını sağlayan ve eğitim başarı ve sosyo-ekonomik açılardan uygun bulunan öğrenciler İngilizce Değerlendirme Testi ve  sonrasında mülakata alınır.
 

2- Ön değerlendirme sonrasında uygun görülen öğrenci, resmi İngilizce WAT Kayıt formunu doldurur ve programa katılım peşinatı olarak 250 USD öder.
 

3- Öğrenci önceden kendisine belirtilen form ve belgeleri 10 gün içinde tamamlayarak bize teslim eder.
 

4- Öğrenci Bilimtur akademik danışmanları gözetiminde kendisine en uygun olan işi seçer. İşyeri bölgesi, türü, çalışma saatleri, ücretler vb. bilgiler ışığında o işin kendisine uygun olduğunu düşünen öğrenci Employment Offer Agreement Formu adlı bir iş kontratı imzalar.
 

5- İşine yerleştirilmiş ve belgelerini tamamlamış olan öğrenciler için DS 2019 formu istenir. DS 2019 formu  ABD hükümeti tarafından onaylanan ve program süresince ABD de yasal olarak çalışmanızı sağlayacak olan resmi belgedir.Bu belgenin size tesliminden önce programa kayıtla ilgili tüm ödemelerinizi tamamlamış olmanız gereklidir.
 

6- Bilimtur uzmanları ekonomik uçak bileti desteği vererek seyahat organizasyonunuzu yapar ve ABD Elçiliği yetkililerinin bizzat verdiği vize seminerleri ile vize başvurusunun eksiksiz yapılması için sizi hazırlar, evraklarınızı kontrol eder ve elçilikten randevunuzu alır. Belirtilen tarihte öğrenci vize görüşmesini yapar.
 

7-  Vizesini alan öğrenci uçak biletini satın alır. ABD’ye gitmeden once Türkiye’de Work and Travel oryantasyonuna katılarak, ABD de yaşam ve çalışma koşulları hakkında detaylı olarak bilgilendirilir.
 

8- ABD’ye varır ve Sosyal Güvenlik Numarasını alarak işinize başlarsınız.BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Copyright © BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Adres: İzmir 2 Caddesi 47/8 Kızılay-Çankaya/ANKARA
E-posta: info@bilimtur.com.tr
Tel: +90 (312) 417 04 50     +90 (312) 425 90 53
Fax: +90 (312) 417 04 50
| Anasayfa | İletişim|