SINAV RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ. TELEFON: +90(312)4170450 GSM: +90 (537)3352357 E-MAIL: info@bilimtur.com.tr

SINAV ÜCRETLERİNİN, SINAV TARİHİNDEN 15 GÜN ÖNCE BİLİMTUR HESABINA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.
0312 417 04 50

BİLİMTUR TOEIC Speaking and Writing and Speaking Only and Listening&Reading Sınav Tarihleri


28 Eylül 2018   
Speaking Only    
Saat: 14:00
28 Eylül 2018   
Listening&Reading-Online  
Saat: 11:00
28 Eylül 2018   
Speaking&LWriting  
Saat: 15:00
26 Ekim 2018   
Speaking Only   
Saat: 14:00
26 Ekim 2018   
Listening&Reading-Online   
Saat: 11:00
26 Ekim 2018
Speaking&Writing
Saat: 15:00
30 Kasım 2018   
Speaking Only    
Saat: 14:00
30 Kasım 2018   
Listening&Reading-Online   
Saat: 11:00
30 Kasım 2018   
Speaking&Writing   
Saat: 15:00
13 Aralık 2018   
Speaking Only   
Saat: 14:00
13 Aralık 2018   
Listening&Reading-Online   
Saat: 11:00
13 Aralık 2018   
Speaking&Writing  
Saat: 15:00

Listening ve Reading Sınavı, Speaking ve Writing Sınavlarının Olduğu Günlerde Talepler Doğrultusunda Açılmaktadır.

Minimum 3 Aday olmak kaydıyla Speaking Only, Speaking ve Writing, Listening ve Reading, Institutional (Private Session) Sınavları talep doğrultusunda açılmaktadır.
ARTIK İSTEDİĞİNİZ ZAMAN TOEIC SPEAKING&WRITING SINAVINIZI BİLİMTUR DA ALABİLECEKSİNİZ.
BİLGİ ALMAK VE TARİH BELİRLEMEK İÇİN 0.312 417 04 50 NO'LU TELEFONU ARAYINIZ.

Online Bavuru İcin 
TOEIC® Speaking and Writing Test - mobile  Test seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

TOEIC (Test of English in International Communication) Reading&Listening


1. TOEIC ve TOEFL sınavları arasındaki farklar nelerdir?
TOEIC ve TOEFL testleri ETS tarafından farklı amaçlarla geliştirilmiş testlerdir. Bundan dolayı, iki testin şekilleri, içerikleri, ve baremleri farklıdır. TOEFL, üniversitede öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin Akademik İngilizce seviyelerini ölçmek amacındadır. İş dünyasında başarılı olabilmek, CV?nizi güçlendirmek amacıyla İngilizce seviyenizi objektif ve güvenilir olarak göstermek istiyorsanız TOEIC sınavı İş İngilizcesi seviyesini ölçmek amacıyla geliştirildiği için daha uygun bir sınavdır.

2. TOEIC sınavına nasıl girebilirim?
TOEIC sınavına Bilimtur International Education Consultancy de girebilirsiniz.  

3. TOEIC Speaking&Writing ve TOEIC Speaking only sınavlarına nerede girebilirim?
Bu iki sınava da yine Bilimtur da girebilirsiniz

4. TOEIC sonuçları ne zaman elime ulaşır?
Sonuçlar en kısa sürede bildirilmektedir. Ancak bu süre iş yoğunluğuna göre 7 ile 10 iş gününü bulabilir. TOEIC Sonuçları test merkezimize gelmektedir. Ankara'da ikamet eden adaylar sınav sonuçlarını gelip elden teslim alabilir, Ankara dışından sınava gelen adayların sınav sonuçları posta ile yollanabilmektedir.

5. TOEIC sonuçlarını telefonla veya epostayla öğrenebilir miyim?
ETS kuralları gereği sonuçları telefonla, epostayla, faksla, vs. bildirilmesi yasaktır. Ancak, skor belgeleri mümkün olan en kısa sürede hazırlanarak bekletilmeden yollanmaktadır.

6. TOEIC sınavının süresi nedir?
Dinleme bölümü 45, okuma bölümü 75 dakika olmak üzere sınav 2 saat sürmektedir. İdari işler için de gerekli süreyle beraber sınav merkezinde toplam 2,5 saatlik bir zamana ihtiyaç vardır.

7. TOEIC kaydımı iptal edersem ücretimin ne kadarı iade olur?
Sınav tarihinizden önce sınava girmekten vazgeçer ve sınavınızı iptal ederseniz yatırmış olduğunuz ücret iadesi yapılmamaktadır.

8. Bana TOEIC belgeleri yollandığında verdiğim adreste kimse olmazsa ne olur?
Verdiğiniz adreste kimse bulunamazsa belgeler ofisimize iade edilmekte ve burada tutulmaktadır. İstanbul dışındaki test merkezlerinde sınava giren adayların belgeleri kapalı zarflar içinde test merkezlerine yollandığı için belgeleriniz için önce test merkezleri ile irtibat kurmanız rica olunur.

9. Girdiğim TOEIC sınavı hakkında geribildirimde bulunmak istiyorum. Nasıl ve ne zaman yapmalıyım?
Girdiğiniz TOEIC sınavı hakkında -varsa- görüşlerinizi tarafımıza (eposta veya faks) sınavdan sonraki 48 saat içinde Bilimtur a iletmeniz önemlidir.

10. TOEIC sınavının ücreti nedir?
Sınavın bireyler için fiyatı KDV dahil 98,79 Avrodur. Ödemeler TL olarak yapılmaktadır. Ödeme detayları günlük Merkez Bankası kurlarıyla hesaplanıp ön rezervasyondan sonra adaylara Bilimtur tarafından mail yoluyla bildirilmektedir.

11. TOEIC sınavını kim hazırlıyor?
TOEIC sınavını TOEFL sınavını da hazırlayan Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamaktadır.

12. TOEIC sınavının formatı nedir?
TOEIC dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir. Alınabilecek maksimum puan 990?dır. TOEIC konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı internet üzerinden online olarak yapılan ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak  girilmektedir. Güncel bilgiler için www.etsglobal.org adresine bakınız.

13. TOEIC sınavının içeriği nasıldır?
TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, e mailler, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

14. TOEIC sonuçları ne kadar süreyle geçerlidir?
Skorunuz sınav tarihinizden başlayarak 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.

15. TOEIC sınavından kaç puan almalıyım?
Şirketler kendi iş tanımlarına göre bazı minimum puanlar belirlemektedir; dolayısıyla minimum puanlar iş tanımına ve şirkete göre değişmektedir. İngilizceniz geliştikçe puanlarınızın artması beklenir.

16. Neden TOEIC?
TOEIC, Dünya?nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV ?nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün Dünya?da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

17. Sınava girmeden önce ne yapmalıyım?
Sınava girebileceğiniz tarihi belirlemek ve ön kayıt yaptırmak için bir test merkezi ile irtibat kurmanız gerekmektedir.

18. Sınav için yanımda ne getirmeliyim?
Sınav için yanınızda bir kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport), getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca kimliğinizin önlü arkalı bir fotokopisini de yanınızda getiriniz. TC kimlik numaranız doldurmanız gereken bilgiler arasındadır.

19. TOEIC sınavına hangi sıklıkta girebilirim?
TOEIC sınavına test merkezlerindeki yer ve tarihlerin uygunluk durumuna göre istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz. Ancak belli bir eğitim alıp öğrendiklerinizi sindirmeden skorunuzun yükselmeyeceğini göz önüne almanız doğru olur.

20. TOEIC sınavına nasıl hazırlanabilirim?
Sınav için özel bir hazırlık yapmak gerekli değildir. İngilizcenizi geliştirmek için aldığınız eğitimler zaman içerisinde İngilizce seviyenizi yükseltecek ve dolayısıyla TOEIC skorunuz da yükselecektir.

21. TOEIC Dinleme ve Okuma sınavında nasıl bir skor raporu alıyorum?
TOEIC Dinleme ve Okuma sınavına girdiğinizde hem her bölümden aldığınız puanları hem de toplam puanınızı gösteren fotoğrafsız bir skor raporu alırsınız. Yurtdışına göçmenlik gibi sebeplerle sınava giriyorsanız fotoğraflı bir skor raporuna ihtiyacınız olabileceği için kayıt yaptırırken skoru sizden isteyen kurumun şartlarını kontrol ediniz.

22. TOEIC konuşma ve yazma sınavına nasıl girebilirim?
TOEIC konuşma ve yazma sınavına okuma ve dinleme sınavından ayrı olarak internet üzerinden girilmektedir. Konuşma ve Yazma sınavı için sınav tarihinden en az 9 gün önce kayıt yaptırmak gereklidir. Konuşma ve Yazma sınavına kayıt yaptırmak ve diğer detaylar için www.etsglobal.org sitesine gidiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR     
                                     
Sınav kaydınızı sınava girmeden önce iptal ederseniz veya sınav kaydınızı yaptırıp sınava katılmazsanız yatırmış olduğunuz ücret iade edilmemektedir..
Skorunuzu sadece skor belgesi elinize geçtiği zaman öğrenebilirsiniz. ETS'nin kuralları gereği telefon, mail, faks vs. ile skorunuzu öğrenemezsiniz.
ÖNEMLİ BAZI TEST MERKEZİ UYGULAMALARI
Sınav malzemeleri dağıtıldıktan sonra adaylar sınava alınmamaktadır.
Adaylar sınav sırasında yanlarında kağıt bulunduramaz. Sınav kitapçıklarına ve cevap kağıtlarına işaretleme yapmak ve not almak yasaktır.
Sınav sırasında ara verilmemektedir.
Sınav bittiğinde sınav kitapçıkları ve cevap kağıtları gözetmenler tarafından toplanır.
SINAVIN GEÇERSİZ SAYILMASI Bilimtur, sınav kurallarına uygun hareket edilmediği veya şüpheli durumlarda adaylara karşı değişik yaptırımlar uygulayabilir. Örneğin, Bilimtur gerekli gördüğü durumlarda adayların skorlarını geçersiz sayabilir. Eğer bir adayın skoru geçersiz sayılırsa adaya skoru bildirilmez ve sınav ücreti geri ödenmez. Bu adaylar ayrıca Bilimtur tarafından daha sonraki sınavlara girmekten de men edilebilir. Skor iptaline sebep verecek bazı durumlar aşağıda sıralanmıştır ancak iptali gerektiren durumlar aşağıdaki durumlarla sınırlı değildir.
Başkasının yerine sınava girmeye teşebbüs etmek veya sınava kendi yerine başkasını sokmak,
Sınav sırasında cep telefonu, sözlük, elektronik tercüman gibi yasak alet veya eşyalar kullanmak,
Diğer adaylar veya şahıslarla herhangi bir yöntemle iletişim kurarak onlara yardım etmek veya başkalarından yardım almak,
Sınav bittikten sonra sınavı çözmeye veya işaretleme yapmaya devam etmek,
Sınav içeriğini herhangi bir yöntemle kopyalamaya çalışmak,
Geçerli bir kimlik gösterememek.
   The TOEIC® tests now approved for the
UK Border Agency's requirements

We are pleased to announce that the TOEIC® Listening and Reading test, TOEIC® Speaking and Writing tests, and TOEIC® Speaking test have been reaccredited by the UK Border and Immigration Agency for visa and work permit purposes.

Get ready for the UK experience!

Further information about the requirements for student visas (Tier 4), Work permits (Tiers 1 & 2) and Spouse/Partner visas (A1), on our website. Please click here.
 


BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Copyright © BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Adres: İzmir 2 Caddesi 47/8 Kızılay-Çankaya/ANKARA
E-posta: info@bilimtur.com.tr
Tel: +90 (312) 417 04 50     +90 (312) 425 90 53
Fax: +90 (312) 417 04 50
| Anasayfa | İletişim|