www.ets.org adresinden TOEFL bölümüne girdiğinizde, sınav merkezlerini görebilmeniz için kayıt olacakmış gibi kullanıcı adı ve şifre almanız gerekecektir. Kullanıcı bilgileriyle girdiğinizde, ülke olarak Türkiye'yi seçip sınava gireceğiniz ili belirlemeniz gerekir.

SINAVA NASIL KAYIT OLACAKSINIZ?
Sınava girmek istediğiniz ülkede sınav merkezi varsa, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak kayıt olabilirsiniz. Sınav günü yanınızda istenen özelliklere uygun bir kimlik belgesi bulundurmanız gerekir. Uygun kimlik belgesinin bulunmaması durumunda sınava girmenize izin verilmez, sınav için ödediğiniz ücret iade edilmez. Ayrıntılı bilgi için "Kimlik belgeleriyle ilgili dikkat edilmesi gerekenler" başlığı altındaki açıklamaları dikkatle okuyunuz.
 
Sınava kayıt yöntemleri:
Online Kayıt

Online kayıt için son gün, sınav tarihi hariç sınavdan 7 gün önce sona erer. En hızlı ve en rahat kayıt yöntemi, online kayıttır. Avantajları:
* Haftanın 7 günü, 24 saat boyunca kayıt imkânı vardır.
* Telefon masrafı ve bekleme yoktur.
* e-posta ile bilgilenme imkânı vardır.
* Geçerli kredi kartlarını (American Express, Discover, JCB, MasterCard veya Visa Card) veya ABD bankalarından birinde hesabınız varsa elektronik çek (e-check) yöntemini kullanabilirsiniz.
 
Telefonla Kayıt
Telefonla kayıt için sınav tarihinden en az yedi gün önce sınav merkezini aramanız gerekmektedir. Bu kayıt yönteminde de geçerli kredi kartları ile ödeme yapılacaktır. Telefon ettiğinizde sorulacak sorulara hazırlıklı olmanız açısından TOEFL iBT Kayıt Formu’nu (.pdf formatındadır) gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.
 

Sınav Bölgesi Telefon Numarası
ABD, Kanada veya diğer ABD Toprakları* 1-800-GO-TOEFL (1-800-468-6335) veya 1-443-751-4862
Türkiye 31-320-239-540
ABD dışında yaşadığınız halde sınava ABD'de girmek istiyorsanız 1-443-751-4862
* Amerikan Samoa, Guam, Porto Riko, ve ABD Virjin Adaları

 
Telefonla kayıt olduğunuzda aşağıdaki bilgiler tarafınıza bildirilecektir:
Sınav günü yanınızda getirmeniz gereken kayıt numarası,
Sınav tarihi,
Skor bildirim tarihi,
Sınav merkezinin adresi

Toefl İbt’ye Nasıl Kayıt Olacaksınız?
TOEFL iBT sınavına kaydolmanın en kolay yolu, TOEFL web sitesinden online kayıt olmaktır. www.ets.org adresine girerek TOEFL linkinden online kayıt adımlarını izlemeniz yeterlidir. Sınav merkezleri hızla dolduğundan, erken kayıt olmanızı öneririz.
 
KREDİ KARTI İLE ONLİNE KAYIT
Sınav adayları, TOEFL web sitesi www.ets.org/toefl adresinden girerek “Learners and Test Takers” bölümünden kredi kartı ödemesi ile online kayıt yaptırabilirler. Bu sistemde American Express, Discover, JCB, MasterCard ve VISA kartları geçerlidir.

 • Kayıt sistemi haftanın her günü 24 saat açıktır.
 • Erken kayıt, sınav tarihinden (sınav tarihi hariç) 7 gün önce sona erer.
 • Geç kayıt dönemi sınav tarihinden (sınav tarihi hariç) 3 gün önce sona erer.
 • Erken kayıt döneminden sonra yapılan başvurular için 25 ABD Doları gecikme bedeli alınır.

Kullanıcı Hesabınızı Oluşturun
Online kayıt olurken kullanıcı adı ve şifre girerek kendinize ait bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bu hesabınızı kullanarak web sitesinde:

 • Kimlik/iletişim bilgilerinizde değişiklik (örneğin şifre değişikliği veya adres değişikliği) yapabilirsiniz.
 • Kayıt bilgilerinizi görebilirsiniz.
 • Kayıt değişikliği veya iptali yapabilirsiniz.
 • Skorunuzun gönderilmesini istediğiniz kurumlara ekleme yapabilirsiniz.
 • Önceden verdiğiniz kurum bilgilerini kontrol edebilirsiniz.
 • Skorlarınızı görebilirsiniz.

Sınav gününden önce online profil sayfanıza girerek kayıt onay belgenizi basmanız gerekir. Test merkezinde değişiklik olursa (örneğin sınav binasının belirtilenden farklı olması durumunda) profil sayfanızda gerekli değişiklik yapılacaktır.

KAYIT OLURKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Skorunuzun gönderilmesini istediğiniz kurumları online kayıt sırasında belirtmeniz gerekir. Kayıt olurken belirtmeyip daha sonra belirttiğinizde ek ücret talep edilecektir. Skorunuzun gönderilmesini istediğiniz kurumları sınav merkezinde seçemezsiniz. Kayıt olurken verdiğiniz skor gönderim bilgilerini sınav gününden bir gün önce en geç saat 10.00’a (P.M.) kadar online olarak değiştirebilirsiniz. Kurum kodlarını www.ets.org web sitesindeki TOEFL linkine tıkladığınızda açılacak “Learners and Test Takers” sayfasında bulabilirsiniz.
 • Kayıt olurken kullandığınız kimlik bilgileriyle sınav merkezinde yanınızda getireceğiniz esas kimlik belgesindeki bilgilerin aynı olmasına dikkat ediniz. Sınav kayıt belgelerinizle kimlik bilgileriniz uymadığı takdirde sınava girmenize izin verilmez ve sınav için ödediğiniz ücret iade edilmez. Bilgilerinizi yanlış verdiyseniz, sınav gününden bir gün önce en geç saat 10.00’a kadar kimlik bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.
 • Sınav merkezleri dolabileceğinden erken kayıt olmanızda fayda var.
 • Sınava, skorlarınızı vereceğiniz kurumun başvuru tarihlerine yetiştirebileceğiniz bir tarihte girmenizi öneririz.
 • Kayıt hakkınız bir başkasına devredilemez. Sizin kaydınızı kullanarak bir başkası sınava giremez.
 • Sınav merkezinde TOEFL iBT sınavı için kayıt yapılamaz. Sınav merkezine gitmeden önce kayıt işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekir.


BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Copyright © BİLİMTUR Uluslararası Eğitim Danışmanlığı
Adres: İzmir 2 Caddesi 47/8 Kızılay-Çankaya/ANKARA
E-posta: info@bilimtur.com.tr
Tel: +90 (312) 417 04 50     +90 (312) 425 90 53
Fax: +90 (312) 417 04 50
| Anasayfa | İletişim|