2021 için Şimdi Başvurun  Green Card Nedir?
 Fotoğraf özellikleri  Kimler Başvurabilir?
 Nasıl Başvuracağım?  Başvurunuzun Yapıldığından Nasıl Emin Olabilirsiniz?
 Başvuru Ücreti  Türkiye'den Yapılan Başvuruların Kazanma Oranı
 Green Card Kazandınız mı?  Green Card Kazananların Avantajları


NASIL KATILACAKSINIZ?

Green Card başvurusu için, lise veya dengi bir eğitim görmüş olmalı veya son 5 (beş) yıl içinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip bulunmalıdırlar. Ayrıca katılımcıların, çekilişe katılmaya uygun ülkelerden birinin yerlisi olması gerekmektedir. Bir ülkenin yerlisi olmak, kişinin doğduğu ülke anlamına gelir. Türkiye Cumhuriyeti de Green Card başvurusuna katılabilen  ülkelerdendir.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan (Department of State) açıklamaya göre bu seneden itibaren greencard çekilişi başvurularının sadece internet üzerinden yapılacağı ve bundan sonra mektupla başvuru kabul edilmeyeceği belirtildi. Bilindiği gibi geçmiş senelerde başvurular çekiliş merkezine sadece normal posta yoluyla gönderilebiliyordu. Hükümet yetkilileri bu yeni sisteme geçmelerinin, ABD iç güvenliğindeki önemli bir açığı kapatacağını ve başvuruların gönderiminde ortaya çıkan sorunları azaltacağnıı belirtti.

Amerikan nüfusunu çeşitlendirme amacıyla her yıl 55,000 kişiye Greencard vermek için düzenlenen çekilişe yılda 6 milyon kişi başvuruyor. Önceki yıllarda mektupla yapılan başvuruların kabul edildiği greencard çekilişine bu sene Amerikan Hükümeti tarafından özel olarak hazırlanan “başvuru formunu” internet üzerinden doldurarak başvuruda bulunulabilecek. Ayrıca başvuranların dijital fotoğraflarını da elektronik ortamda başvurularına eklemeleri gerekecek.

Bilimtur'un sunduğu hizmet ile  hatasız başvuru yapabilir, Greencard kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Başvuru fotoğraflarınız ve bilgileriniz, uzman Bilimtur danışmanı tarafından elektronik olarak, doğru tarihlerde  ve istenilen şekilde gerekli makamlara ulaştırılır.

Bilimtur başvurunuzun şüphesiz yapıldığını garanti altına almak için U.S. State Government’tan başvurunuzun bir kopyasını mutlaka size ulaştırır.

Başvuruda bulunmak için Bilimtur ofisi ile bağlantıya geçiniz.


Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.